


W środę 1 kwietnia w klasie II Br A odbyło się tradycyjne śniadanie wielkanocne. Wydarzenie miało na celu wspólne celebrowanie nadchodzących Świąt Wielkanocnych oraz kultywowanie tradycji.
Na stole królowały jajka, szynka, kiełbasa, chleb, masełko i pomarańcza. Nie zabrakło również słodkości - babki i cukierków.
Radosnych i Spokojnych Świąt życzy klasa II Br A wraz z nauczycielami.

W dniach 30 marca – 1 kwietnia 2026 r. w Zespołach Edukacyjnych realizowany był projekt edukacyjny pt. „Wielkanocny czas”.
Był to wyjątkowy okres pełen radości, kreatywności i wspólnego odkrywania wielkanocnych tradycji.
W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie na najładniejszy stroik wielkanocny, wykazując się ogromną pomysłowością i talentem.

Uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych z dyrekcją, nauczycielami i opiekunami, uczestniczyli od 30 -31.03.2026 r. w REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które odbyły się w kościele Matli Boskiej Częstochowskiej w Pleszewie.
W poniedziałek 30 marca br., proboszcz parafii, ksiądz kanonik K. Guziałek, celebrował Mszę Święta, którą poprzedził sakrament pokuty i pojednania.

26 marca 2026 roku zorganizowano Drzwi Otwarte Branżowej Szkoły I Stopnia. Spotkanie odbyło się w Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie.
Gośćmi byli uczniowie klas VII i VIII z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wraz z opiekunami. W spotkaniu wzięli udział także uczniowie naszej szkoły podstawowej z klasy VIII.
Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną Branżowej I Stopnia, obejrzeli i wysłuchali prezentacji zawodu pracownik pomocniczy gastronomii.
