


W maju i czerwcu br. uczniowie zespołów edukacyjnych na I i II poziomie uczestniczyli w zajęciach bajkoterapii prowadzonych w małych grupach, w ramach projektu „Literackie tory do emocji”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie.
Podczas spotkań wychowankowie poznali różne rodzaje teatru, w tym teatr kamishibai, oraz wysłuchali i obejrzeli terapeutyczne bajki, które w ciekawy sposób pomagały odkrywać świat emocji, wartości i ważnych życiowych doświadczeń.

16 czerwca 2026r. odbyła się VI PIELGRZYMKA SZKÓŁ SPECJALNYCH DO NARODOWEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO JÓZEFA W KALISZU.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Magda, Karaol, Kamil, Piotrek i Jakub, którzy ofiarowali św. Józefowi intencje całej społeczności szkolnej, wypraszając Jego opiekę.
Mszy św. w intencji uczniów i nauczycieli przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl. Homilię wygłosił ks. kanonik dr Jarosław Powąska wskazując na obraz Świętej Rodziny.

11 czerwca uczniowie klas VI–VII, pod opieką G. Szklarz i I. Ciszewskiej, odwiedzili Pałac Radolińskich w Jarocinie, gdzie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji o Mikołaju Koperniku 🌍.
Podczas zajęć mogli poczuć klimat dawnych czasów – pisali gęsim piórem 🪶, wyrabiali różnego rodzaju pieczęcie, przebierali się za Kopernika oraz mieszali przyprawy i zioła wg dawnych receptur.

Jeszcze w maju w Zespole Placówek Specjalnych odbył się konkurs kaligraficzny, w którym wzięli udział chętni uczniowie.
Ich zadaniem było staranne przepisanie wybranego wiersza na temat dobrego zachowania i zasad savoir-vivre'u.
Utwory przypominały, jak ważne są kultura osobista, życzliwość oraz szacunek dla innych.
