

16 czerwca 2026r. odbyła się VI PIELGRZYMKA SZKÓŁ SPECJALNYCH DO NARODOWEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO JÓZEFA W KALISZU.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Magda, Karaol, Kamil, Piotrek i Jakub, którzy ofiarowali św. Józefowi intencje całej społeczności szkolnej, wypraszając Jego opiekę.
Mszy św. w intencji uczniów i nauczycieli przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl. Homilię wygłosił ks. kanonik dr Jarosław Powąska wskazując na obraz Świętej Rodziny.
W Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa bp. Damian Bryl zawierzył patronowi społeczność szkół. Po udzieleniu pasterskiego błogosławieństwa biskup wręczył podziękowania przedstawicielom obecnych placówek.
Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki uczestniczyli we wspólnej zabawie przy Baszcie Dorotce oraz poczęstunku.
Był to niezapomniany dzień. Dzień wspólnej modlitwy i zabawy.
