


W dniach 23–25 marca 2026 r. w naszej szkole realizowaliśmy projekt edukacyjny, którego celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat funkcjonowania osób z zespołem Downa oraz ze spektrum autyzmu.
W trakcie tych dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych i plastycznych, rozwijali umiejętności społeczne i komunikacyjne oraz uczyli się postaw tolerancji, akceptacji i szacunku wobec innych.

W I półroczu roku szkolnego 2025/2026 uczniowie klas Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy uczyli się rozpoznawać swoje zdolności, wzmacniając poczucie własnej wartości.
Każdy z uczestników stworzył indywidualny "słoik talentów", w którym umieścił swoje umiejętności. Na tej podstawie uczniowie samodzielnie wybierali swoje role podczas wykonywania zadań.
Ucząc się funkcjonowania w grupie pod okiem nauczycieli pani Izabeli Werner i Beaty Szymury, opracowali zasady pracy zespołowej uwzględniające dobrostan każdego ucznia w oparciu o takie wartości jak: współdziałanie i współpraca, odpowiedzialność za wykonane zadanie, odwaga w podejmowaniu decyzji.

Nasza szkoła wsparła osoby w kryzysie zdrowia psychicznego, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji Fundacji Pozytywni #UbierzZNamiZajączka🌷🐇.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. Szczególne podziękowania kierujemy do Szkolnego Koła Wolontariatu, którego członkowie z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzili akcję😊.
Dziękujemy naszym darczyńcom za otwarte serca i gotowość do pomagania innym 🌟.

Uczniowie klas VI iVII pod opieką p. G. Szklarz wybrali się w marcu do Muzeum Regionalnego w Pleszewie na interaktywną wystawę „KĄTEM OKA” 👁️👀🪞🌈.
Było sporo śmiechu, zdziwienia i „wow, jak to działa?!”.
Na miejscu przygotowane były stanowiska, pokazujące jak działa ludzkie oko i skąd biorą się iluzje 🔬.
