

11 czerwca uczniowie klas VI–VII, pod opieką G. Szklarz i I. Ciszewskiej, odwiedzili Pałac Radolińskich w Jarocinie, gdzie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji o Mikołaju Koperniku 🌍.
Podczas zajęć mogli poczuć klimat dawnych czasów – pisali gęsim piórem 🪶, wyrabiali różnego rodzaju pieczęcie, przebierali się za Kopernika oraz mieszali przyprawy i zioła wg dawnych receptur.
W wolej chwili udali się do sali interaktywnej, gdzie przeprowadzali ciekawe eksperymenty 🔬, m.in. związane ze złudzeniami optycznymi, przekonując się, że mózg czasem płata nam figle 😉
Nie zabrakło też zwiedzania murali w Jarocinie 🎨. Dodatkową atrakcją był przejazd do Jarocina kolejką wąskotorową 🚂 oraz pociągiem 🚆, co dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.
