


26 maja odbyło się spotkanie dla uczniów naszej szkoły z panią Moniką Lis-Rybarczyk funkcjonariuszką do spraw Profilaktyki Społecznej w Komendzie Powiatowej Policji w Pleszewie. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w sieci". Uczniowie obejrzeli pouczający film i uczestniczyli w dyskusji.
Uczniowie dowiedzieli się również o nowych przepisach w ruchu drogowym, od 3 czerwca 2026 roku osoby poniżej 16 roku życia muszą obowiązkowo używać kasku ochronnego podczas poruszania się na rowerze i hulajnodze elektrycznej.

22 maja 2026 roku członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu - Ania z PP B oraz Ania z ZE II B przygotowały dla chętnych kolegów i koleżanek ze świetlicy zabawy: Zgaduj -zgadulę i zabawy językowe.
Na początku dzieci odgadywały zagadki słowne. Następnie podawały głoskę, na którą zaczyna się nazwa przedstawianego na obrazku zwierzątka, przedmiotu lub rośliny i przyporządkowywały odpowiadającą głosce literkę do tego obrazka.

W naszej szkole odbył się konkurs czytania ze zrozumieniem, zorganizowany w ramach projektu Szkoła Dobrego Słowa.
Wydarzenie miało na celu rozwijanie umiejętności uważnego czytania, interpretowania tekstu oraz kształtowanie kultury języka wśród uczniów.
Uczestnicy zmierzyli się z tekstem popularnonaukowym dotyczącym kultury słowa oraz zestawem pytań sprawdzających ich rozumienie, spostrzegawczość i umiejętność wyciągania wniosków.

4 maja 2026 roku odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie.
Celem konkursu było promowanie historii Polski, postaw patriotycznych i poszerzanie wiedzy uczestników o najważniejszych wydarzeniach i bohaterach naszej Ojczyzny.
